WoW Projesi Genel

WoW projesinin hedefi, günümüz göç dalgalarının getirdiği önemli bir zorluğa çözüm bulmaktır: başörtülü veya başörtüsüz, Müslüman göçmen kökenli kadınların Alman iş piyayasına entrege olunması. Kadınların iş sahibi olup güçlendirilmesi ile birlikte WoW'un bir başka hedefi de, iş yerinde tolerans, saygı ve haklarda eşitliğin yaygınlaşması ve başörtülü veya başörtüsüz Müslüman göçmen kökenli kadınların Alman iş sektöründeki sayısının artması.

Bu hedeflere ulaşmak için üç önlem alınacak:

1.     Job Ready Programı: Altı aylık bir seminer ve workshop dizisi. Farklı konularla ilgili olan bu seminer ve workshoplar, başörtülü veya başörtüsüz Müslüman göçmen kökenli kadınları Alman iş piyasasına hazırlamak için.

2.     IPledge Kampanyası: WoW-projesini desteklemek isteyen işverenlere ulaşmak için yapılan bir kampanya. Farklı işverenlerden, sembolik olarak kendilerini Müslüman göçmen kökenli kadınları işe almakla yükümlendirmeleri istenecek.

3.     WithorWithout Kampanyası: Online ve offline olarak yürütülecek olan kampanya. Kampanya, başörtülü veya başörtüsüz Müslüman göçmen kökenli kadınların iş piyasasında karşılaştıkları zorluklar konusunda kamuoyu hassasiyetini arttıracak.

WoW projesinin planladığı önlemler, üç koldan destekleniyor: WoW-proje koordinatörü, kar amacı gütmeyen kuruluş WoW e.V. ve WoW burs sahipleri ve partnerleri.

Proje, UNHATE-Foundation tarafından destekleniyor ve UNHATE-Foundation ve United Nations Academic Impact tarafından Global Diversity Contest'in on kazananlarından biri olarak seçilmiştir. Yarışma, 18-30 yaş arasında öğrenci olan genç yetişkinleri, her türlü hoşgörüsüzlüğü bitirmeye yönelik bir proje üretmeye davet etti.

WoW ilk olarak 2016'da Stuttgart'ta başlıyor.

Ayrıntılı bilgi için, lütfen internet sitemiz www.wow-without.com veya Facebook sayfamızı (WoW – With or Without) ziyaret edin, ya da infowow2015@gmail.com adresine bir mail atarak bize ulaşın.